Poradnik kupującego

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien

Okna z wysokoudarowego PVC zdobyły w ostatnich latach wysoką pozycję na europejskim rynku okiennym i ze względu na swoje zalety zdobyły ponad połowę tego rynku. Profile z PCV to nowoczesny i przyszłościowy materiał, gdyż posiada on zalety odpowiadające zarówno sprzedawcy, jak i odbiorcy okien:

  • profile z PVC można łatwo ciąć, zgrzewać, giąć i wiercić w nich otwory
  • materiał jest trwały i nie wymaga konserwacji
  • powierzchnia profili nie wymaga farby ochronnej
  • profile z PVC są odporne na wpływ zróżnicowanych warunków atmosferycznych
  • okna z tworzywa sztucznego mają wspaniałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej
  • okna PVC podlegają całkowicie procesowi recyclingu, przez co nie obciążają środowiska naturalnego

Profesjonalne doradztwo sprzedawcy

Nowoczesne okna charakteryzuje szereg parametrów technicznych, np. współczynnik przenikania ciepła, poziom tłumienia hałasu, infiltracja powietrza etc. Profesjonalne doradztwo pomoże nam w dokonaniu wyboru i zaprocentuje, np. mniejszymi kosztami ponoszonymi na ogrzewanie. Jak łatwo zauważyć, rola sprzedawcy przy zakupie okien jest bardzo istotna i dlatego markowe firmy dbają o rzetelne szkolenia pracowników.

Wiarygodność firmy

Kupując Dobre Okno, otrzymujemy długoletnią gwarancję na niezmienną jakość materiału. Warto wybrać okna firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, ponieważ wówczas mamy pewność, że w przypadku ewentualnych zastrzeżeń, nawet po kilku latach będziemy mieli się do kogo zwrócić (firma będzie nadal istniała) i nasze roszczenia zostaną uwzględnione.

Marka firmy

Istotą markowego produktu jest jego wysoka jakość, poprzedzona skrupulatnymi badaniami i poparta posiadanymi aprobatami technicznymi. Niestety zdarzają się firmy przywiązujące większą wagę do niższej ceny niż do jakości. Taka pozorna oszczędność nie popłaca i aby uniknąć podobnych rozczarowań najlepiej zdecydować się na Dobre Okna proponowane w naszym salonie.

Montaż

Okna powinny być montowane przez profesjonalnie przeszkolonych monterów. Niewłaściwe osadzenie okien w ścianach budynku powoduje obniżenie ich wartości użytkowej oraz trwałości. Wybór Dobrych Okien daje gwarancje prawidłowego montażu, wykonanego przez profesjonalną ekipę monterów, która dodatkowo po zakończonej pracy pozostawi w Państwa domu porządek.

Profil

O jakości profilu decyduje renoma firmy oraz dostosowanie odpowiedniego systemu profilu do projektowanych okien i drzwi. W ofercie powinien być także określony typ profilu lub nazwa systemu, a sprzedawca musi umieć przedstawić jego zastosowania, zalety i ograniczenia. Zawsze trzeba żądać pokazania przekroju poprzecznego ramy i skrzydła okna lub drzwi. Pokazuje on budowę profilu, ilość komór oraz w systemach pcv niezbędne stalowe wzmocnienie w środku. Musi być ono wykonane ze stali ocynkowanej, o odpowiedniej grubości i kształcie zgodnie z wymogami aprobaty technicznej danego systemu. O wytrzymałości decyduje również ilość zgrubień i zgięć profilu stalowego.

Okucia

Nowoczesne okucia znanych firm, mają zawsze w widocznym miejscu wytłoczoną nazwę producenta. Brak takiego wytłoczenia może świadczyć o tym, że jest to wyrób o nieznanej jakości - a takiego należy unikać. Dobre systemy okuć dają możliwość wykonania okien z dodatkowymi funkcjami: hamulec, stopniowanie uchyłu, elementy antywłamaniowe, rozszczelnienie. Firma MADEX oferuje państwu najwyższej jakości produkty firmy ROTO i MACO to jedni z najlepszych producentów okuć okiennych, z możliwością bardzo szerokiej modyfikacji.

Szyby

Jednym z głównych zadań, jakie jest postawione przed szkłem to przeciwdziałanie utraty ciepła z pomieszczeń na zewnątrz. Dodatkowym aspektem jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Szyby typu float są trwałe, idealnie gładkie i przejrzyste. Szyby zespolone nie powinny być klejone silikonem, ramka na całym obwodzie musi być wypełniona absorbentem wilgoci higroskopijnym granulatem, który zapewnia osuszanie przestrzeni międzyszybowej i uniemożliwia zaparowywanie. Ważny jest także dystans między szybami, optymalny ze względu na izolację termiczną najczęściej wynosi 16mm. Pytajcie państwo o szyby ciepłochronne, dzięki którym można uzyskać spore oszczędności w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Oferta Naszej firmy zawiera szeroki asortyment szyb: bezpieczne, antywłamaniowe, przeciwsłoneczne (refleksyjne i absorpcyjne w różnych kolorach), o podwyższonej dĽwiękochłonności, ornamentowe itd. Na ramce znajdują się następujące informacje: nazwa producenta szyby, znak bezpieczeństwa b, współczynnik przenikania ciepła, budowa zespolenia. Zespolenie ciepłochronne składa się z dwóch lub trzech szyb, z których jedna to szyba z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych, natomiast druga jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami może znajdować się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła U. Biorąc pod uwagę fakt, iż wkład szybowy zajmuje największą powierzchnię w oknie, w naszym salonie polecamy naszym klientom zestawy szybowe napełniane argonem oraz napylenie szyby wewnętrznej tlenkiem srebra o współczynniku przenikalności cieplnej w zależności od rodzaju pakietu szybowego nawet o U=0,6W/m2K.